KONST / Litografier / Färglitografi 12837114
nr 1283 7114
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Stockholm, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, numrerad 5/10. Motivet: 45x54 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
måndag 21 oktober 2019
kl 18:25:20
21 okt